Anna Gialdini loeng “Greek-style bookbindings”


Anna Gialdini

TÜ raamatukogu, Morgensterni Seltsi ning TÜ klassikalise filoloogia osakonna kutsel toimub esmaspäeval, 24. aprillil 2023 kl 16.15 Tartu Ülikooli raamatukogus Kodavere ruumis avalik loeng “Greek-style bookbindings: materials and techniques in the Byzantine Empire and in early modern western Europe”. Kõneleb dr Anna Gialdini Bruno Kessler Foundation’i raamatukogust Trentos.

Ettekanne keskendub raamatuköitele kui raamatu olulisele materiaalsele aspektile Bütsantsi perioodil ja selle järel, sealhulgas kreeka stiilis köite kui luksustoote järelelule varauusaegses Itaalias ja Prantsusmaal. Materjalide ja struktuuride vaatlus on sissejuhatuseks köitmistehnikate tuvastamisse ning analüüsib samal ajal materiaalse kultuuri rolli Kreeka identiteedi kujundamisel Lääne-Euroopas.

Anna Gialdini on raamatuloolane ja köiteuurija, seekord räägib ta nn kreeka tüüpi raamatuköidetest. Loeng toimub kohapeal, ent kantakse üle ka Zoomis. Loengule järgneb Morgesterni Seltsi koosviibimine. Zoomi link: https://ut-ee.zoom.us/j/91516903405?pwd=WWpVTGdUZDFsSUpSc1ppdG5ObGVKUT09

Vt ka Anna Gialdini profiili Twitteris.

,

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga